Jdi na obsah Jdi na menu
 


Volume 1

22. 10. 2016

il2fb-2016-10-23-20-48-50-44.jpg

13 missions for MC.200 serie 3 and 7, Afrika 1941.

 

Vznikly 3 kampaně pro Saettu, Folgore a Veltro. Dohromady 40 misí.

Italové by koncem roku 1940 po katastrofální porážce bez pomoci Německa o Afriku zřejmě úplně přišli, pokud by nenastal zázrak, třeba kdyby napadly 2 m sněhu. Mise tak budou z doby, kdy RA přešla do role podpory úsilí LW. Stíhačky doprovázely německé bombardéry, letecké bitvy probíhaly často ve velkých počtech nad pozemními boji. Po porážce italů v roce 1940 bylo i letectvo tvořené převážně z CR 42 a 32 smeteno z nebe a vládl zde Hurricane, tehdy už ve větších počtech. Teprve počátkem roku 1941 sem bylo převeleno více kusů G.50, až od léta 1941 přišly Saetty a ještě později vylepšené Folgore, zejména o motor, drak to mělo skoro shodný.

13 misemi v první kampani nás provede Saetta série 3 a 7. Tu jsem si oblíbil více jak výkonnější Folgore. Skvělý výhled, obratnost a můžete ho více huntovat protože vydrží v souboji dlouho šlapat bez přehřátí. 

Gladiátory ještě budou frustrovat díky pekelné obratnosti, ale nakonec nemají šanci. Hlavní potrava budou Hurricany, s většinou strnulým projevem a jen občas překvapí nějakým překvapivým manévrem. Horší to je s P-40, který dokáže být nepříjemný a rovnocenný ve výkonech. 

Problém je pokud vás nepřítel početně přečíslí a Saetta i Folgore musí inkasovat nějaký ten direkt. Krátká dávka vás vyřadí z boje a po zmrzačení vás uštvou.

Palebná síla Saetty 2x 12,7mm je slabina, ale není to tak hrozný, i krátká dobře mířená dávka letoun rozkouří a pak už stačí jen rána z milosti. Hurriky často prchají ve stoupavém letu a jdou si tak pro smrt. Pokud jim trefíte motor, začne často hořet.

Folgore v druhém díle už bude mít hlavního soupeře v podobě všemožných variant P-40, Warhawk a Tomahawk, ale potká se i s P-51 nebo P-38. Platí pro něj skoro to stejné jako pro předchůdce, ale rychle se přehřívá, příjemná je obratnost, kterou si zachoval. Cítil jsem mírnou rychlostní převahu. Zaletíte si se sériemi 3, 7 a 12, dvě poslední mají výzbroj zesílenu o 2 kulomety 7,7mm, což mi příjde k ničemu, pokud není smyslem střílet na vrabce. Opět platí, že palebná síla je třeba dobře usměrnit a udoláte i Wellingtony. Z bombardérů se dále potkáte s Beauforty i A-20. Stačí krátká dávka do kořenů křídel a zapálíte nádrže.

Posledním do trojky je vrcholné Veltro, skvělá stíhačka za kterou stojí mimořádné výsledky, to je dáno více tím, že jich bylo tak málo, že byly přidělovány jen nejlepším pilotům. Část těchto strojů přešla po kapitulaci Itálie na druhou stranu, s Veltrem si tak v kampani zaletíte i něco málo za spojence.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář